Medikusnak készülő bonyhádi gimisek mérték össze tudásukat a PTE orvoskarán

2024. március 21.

Március 2-án rendezték meg a Szentágothai János Biológia Verseny döntőjének laboratóriumi fordulóját a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán.

A megmérettetés 2015-ben a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium kezdeményezésére indult azzal a céllal, hogy az ott tanuló, orvosnak készülő diákok minél jobban megismerhessék a pécsi orvoskart.

A rendezvényt dr. Tényi Tamás professzor, a PTE ÁOK általános, diákjóléti és külkapcsolatokért felelős dékánhelyettese nyitotta meg.

A laboratóriumi fordulón érdekes, tartalmas és kreatív feladatok várták a diákokat. Az eredményhirdetés előtt a résztvevők ismeretterjesztő előadásokat hallgathattak dr. Reglődi Dóra professzor, dékánhelyettes és dr. Bugyi Beáta tolmácsolásában.

A verseny megszervezésében és lebonyolításában az Orvosi Biológiai Intézet munkatársai is aktívan részt vettek. A csapat munkáját kari versenyszervezőként Dr. Sétáló György fogta össze.

Az eseményről az Univ TV készített riportot.

Borítókép:

Verébi Dávid