Elismerések március 15-e alkalmából

2023. március 16.

Novák Katalin, Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk alkalmából számos  kitüntetést adományozott a Pécsi Tudományegyetem munkatársainak is, az orvoskar és a Klinikai Központ szakemberei is elismerésben részesültek.

A Magyar Érdemrend Középkeresztje polgári tagozat kitüntetésben részesült:

• Dr. Bódis József szülész-nőgyógyász, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem rector emeritusa, kuratóriumi elnök, volt államtitkár, példaértékű kutatói, oktatói és gyógyító munkája, a hazai felsőoktatás fejlesztését és a jövő tudós nemzedékeinek kibontakoztatását is szolgáló tevékenysége elismeréseként.

A Magyar Érdemrend Lovagkeresztje polgári tagozat kitüntetésben részesült:

• Jászai Gábor, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központjának gazdálkodásért felelős elnökhelyettese.

A Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

• Dr. Decsi Tamás orvos, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikájának igazgatója, egyetemi tanár,
  • dr. Gábriel Róbert neurobiológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kara Biológiai Intézetének igazgatója, a Kísérletes Állattani és Neurobiológiai Tanszék egyetemi tanára,
  • dr. Mangel László Csaba orvos, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Onkoterápiás Intézetének igazgatója, egyetemi tanára, a Magyar Onkológusok Társaságának elnökségi tagja, volt elnöke,
  • dr. Seress László orvos, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem professor emeritusa.

A Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

• Dr. Füzesi Zsuzsanna orvos, szociológus, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Magatartástudományi Intézete Orvosi Oktatásfejlesztési és Kommunikációs Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára,
  • dr. Kállai János klinikai szakpszichológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem professor emeritusa,
  • dr. Kálmán Endre klinikai főorvos, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Patológiai Intézetének igazgatóhelyettese,
  • dr. Mezősi Emese endokrinológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Klinikai Központja I. sz. Belgyógyászati Klinikájának általános igazgatóhelyettese, egyetemi tanár.

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

• dr. Bauer Terézia, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja Érsebészeti Klinikájának ápolásszakmai igazgatóhelyettese.
  • dr. Kelemen Dezső, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinikájának igazgató-helyettese, egyetemi tanár.
  • dr. Várnagy Ákos, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának egyetemi docense.

Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

• Bonczók Andrea, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Onkoterápiás Intézetének ápolásszakmai igazgatóhelyettese, minőségirányítási vezetője.
  • Bonczók Andrea, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Egészségügyi Gazdálkodási Főigazgatóság Egészségügyi Gazdálkodási Igazgatósága Egészségügyi Informatikai Alkalmazástámogatási és Fejlesztési Osztályának megbízott osztályvezetője.

A díjazottaknak szeretettel gratulálunk!

Forrás:

univpecs.com