Sikeresen zárult a koronavírushoz kapcsolódó projekt a PTE-n

2024. január 29.

Sikeresen zárult az új típusú koronavírus által okozott fertőzések vizsgálatával kapcsolatos projekt, melyben a Pécsi Tudományegyetem, az AdWare Research Kft., a Szegedi Tudományegyetem és a Cortex CPS Kft. közösen vett részt. A cél az volt, hogy a COVID-19 fertőzést követő post-COVID tüneteket jobban megismerjék. A vizsgálatokat 60 beteg bevonásával végezték, a gyűjtött adatok lehetővé teszik a krónikus, súlyos állapotok kialakulásának előrejelzését.

A projekt hozzájárult a Pécsi Tudományegyetem és a kapcsolódó alvállalkozók, az Adware Research Kft., a Cortex CPS Kft., valamint a Szegedi Tudományegyetem akadémiai kutatásokra vonatkozó tudásának, ismereteinek bővítéséhez. A programban résztvevő szervezetek olyan tapasztalatot szereztek, melynek segítségével a későbbiekben még hatékonyabban tudják segíteni a hazai kutatókat kutatási kezdeményezéseik megvalósításában, hozzájárulva a hazai akadémiai orvostudományi kutatások és klinikai vizsgálatok erősödéséhez. A projekt emellett elősegítette a hosszú távú szakmai kapcsolatok kialakítását a hazai kutatóhelyek, egyetemek, valamint a kapcsolódó ipari partnerek között.

Forrás:

PTE