Bemutatkozás
A Pécsi Tudományegyetem Oktatási Igazgatóságának Nemzetközi Oktatási Központja (NOK) 1987-ben alakult; 2011-től működik az Általános Orvostudományi Kar részeként. A teljesen felújított Damjanich utcai kampuszon fogadja az egyetemi előkészítő kurzusokra és a nyelvtanfolyamokra jelentkező hallgatókat, különleges természeti környezetben, közel Pécs történelmi belvárosához.
A Nemzetközi Oktatási Központ feladata a külföldi hallgatók számára előkészített idegen nyelvű oktatási programok lebonyolítása, a magyar mint idegen nyelv és az angol mint idegen nyelv oktatása. A Magyarországon, Pécsett a NOK-ban tanulni vágyók számára biztosított a lehetőség kéthetes tanfolyamtól az egy éves időtartamig terjedő részképzésig.
- Az angol és a magyar előkészítő programok célja a nyelvi felkészítés, hogy a diákok képzés sikeres befejezésével a magyar vagy angol nyelven folytathassák felsőfokú tanulmányaikat.
- Az oktatás kis csoportokban folyik, kiválóan képzett tanárok részvételével, akik a tanórákon túl az egyetemi élettel is megismertetik a diákokat.
- A NOK a felvételi vizsgák követelményeinek megfelelően állította össze előkészítő programját.
- Továbbá magyar nyelvet tanulhatnak a jelentkezők intenzív programon, a Magyar Nyelv és Kultúra Nyári Egyetem keretei között minden nyáron július - augusztusban, valamint a szemeszterek során heti kétszer 90 percben.
Az angol előkészítő programokról bővebben:
https://isc.pte.hu/english_programme/preparatory_courses_english
A magyar programokról bővebben:
https://isc.pte.hu/language_learning_opportunities
Feladatok
A NOK tananyagfejlesztéssel és tankönyvkiadással is foglalkozik, gondozásában jelenik meg az Európai Nyelvi Díjas MagyarOK tankönyvcsalád. Tananyagai a modell alapú oktatás módszertanát követik, melynek témakörében rendszeresen megrendezésre kerülnek tréningek és továbbképzések.
A tananyagokról bővebben:
https://isc.pte.hu/hu/tananyagok
A továbbképzésekről bővebben:
https://isc.pte.hu/hu/nyelvtanar_tovabbkepzes
A NOK célja, hogy segítse a nemzetközi hallgatók beilleszkedését a magyarországi környezetbe, hogy megismertesse velük a magyar kultúrát, az angol és a magyar nyelvet és a magyar mindennapokat.