Eötvös József-koszorúval tüntették ki Dr. Szekeres Júliát

2022. november 8.

A Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat során azokat a tudományos kérdéseket vizsgáljuk és tárjuk szakszerű és közérthető formában minden érdeklődő elé, amelyek megértése és megoldása életbe vágó nem csupán nemzetünk, hanem Európa, sőt az egész emberiség számára. Emellett az élet izgalmas csodáiról, a bennünket körülvevő világ olyan dimenzióiról is szólunk, amelyeket csak napjainkban tár fel a tudomány. Kutatóként tudjuk: a valóság csodái messze felülmúlják képzeletünket. A következő hetekben ezt a csodát, a világ megismerésének örömét szeretnénk megosztani a társadalom minél szélesebb rétegével” – mondta köszöntőjében a Magyar Tudomány Ünnepének megnyitóján, november 3-án, dr. Freund Tamás, az MTA elnöke.

A Magyar Tudományos Akadémia elnöke, főtitkára és főtitkárhelyettese díjakat is átadott az ünnepségen.

A Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége kiemelkedő tudományos életműve elismeréseként Eötvös József-koszorúval tüntette ki Barthóné dr. Szekeres Júliát, az orvostudomány doktorát, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Biológiai Intézetének és Központi Elektronmikroszkóp Laboratóriumának professor emeritáját magas színvonalú, nemzetközileg is messzemenően elismert, a terhességi és reprodukciós immunológia területén hosszú évtizedeken át végzett tudományos kutató- és iskolateremtő oktatómunkájának elismeréseként.

Forrás:

mta.hu

Az elismeréshez szeretettel gratulálunk!

Dr. Szekeres Júliával 2022 februárjában készítettünk portrébeszélgetést, amiben életútjáról vallott, itt olvashatják:

„A kutatás egy életen át jó szórakozás”