„Fulladás” címmel rendez játékfilmet dr. Vámos Zoltán

2024. június 25.

A „Fulladás” című játékfilm főhőse egy intenzív osztályon dolgozó orvos, aki nap mint nap életről és halálról dönt, segíti a gyógyulást, enyhíti a szenvedést és biztosítja a méltóság megőrzését. A koronavírus-járvány felforgatja az orvos életét, akinek végzete a jelleme és választott hivatása lesz. A filmet dr. Vámos Zoltán, a PTE Klinikai Központ Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetének egyetemi adjunktusa rendezi, a Nemzeti Filmintézet támogatásával – írja a medicalonline.hu az MTI-re hivatkozva.

A Nemzeti Filmintézet - a teljes magyar mozgóképszakma összehangolt tevékenységéért felelős szervezet - az elmúlt években a mozifilmek mellett több mint háromszáz tartalmas, kulturális értéket teremtő és a nézők számára különleges élményt nyújtó televíziós alkotás megvalósulását támogatta a tévéjátékoktól az animációs sorozatokig, széles műfaji palettán. A medicalonline.hu szerint a „Fulladás” című játékfilm mellett három másik alkotás támogatásáról is döntött az NFI.

Forrás:

medicalonline.hu