Cyberbullying és számítógépes csalás ügyében is segített tavaly a PTE Jogklinika

2024. március 11.

Közel 460 esetben segített már 2015-ös indulása óta a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán működő "Jogklinika", melyhez tavaly is számos ügy kapcsán fordultak a hallgatók.

A főként külföldi hallgatók számára jogi segítségnyújtás céljából életre hívott Jogklinika (Campus Legal Aid Clinic - CLAC) német és angol nyelven is támogatást tud nyújtani, mely egyedülinek számít Magyarországon a hallgatói szervezetek mezőnyében.

Céljuk, hogy a világ minden tájáról Pécsre érkező hallgatók gördülékenyen tudjanak megbirkózni az ügyes-bajos dolgaikkal, közben pedig a tanulásra koncentrálhassanak.

A Jogklinika aktuális éves összefoglalójából kiderül, hogy a közel évtizedes működésük során mintegy 40 országból érkező hallgatókkal kerültek kapcsolatba, segítettek többek között irániaknak, kenyaiaknak, németeknek, törököknek, japánoknak és norvégoknak is. Az aktív támogatás mellett számos hasznos kiadványt is készítettek.

A PTE Jogklinika legfrissebb éves beszámolója csatolt dokumentumként látható.

Dokumentum(ok)

• Campus Legal Aid Clinic - éves jelentés