Üdvözöljük a Szimulációs Betegképzési (SP) Program (SPP) honlapján.
A szimulációs betegek alkalmazása az oktatásban egyedülálló lehetőséget kínál a hallgatók számára a betegkikérdezés és az orvosi hivatással együtt járó döntéshozatal biztonságos tanulási környezetben történő gyakorlására, a beteg életének veszélyeztetése nélkül.
A 2019-ben karunkon indult Szimulációs Betegképzési (SP) Program célja az orvoskar három különböző tannyelvű (angol, német, magyar) programjában tanuló hallgatók oktatási igényeinek kielégítésére, különös tekintettel a kommunikációs skillek fejlesztésére és a betegközpontú kommunikáció gyakorlására. Karunk Egészségügyi Nyelvi- és Kommunikációs Intézetének szimulációs betegképzési projektje a szimulációs oktatási módszert alkalmazva, két- vagy többnyelvű laikusok bevonásával gyakorlatorientálttá kívánja tenni az anamnézisfelvétel és betegtájékoztatás oktatását a preklinikai és klinikai orvosi szaknyelvi órák keretében.
Ki vagy mi az SP?
A Szimulációs Beteg az angol Simulated Patient-ből ered, rövidítve (SP).
A laikus szimulációs beteg az a személy, aki egészségügyi problémákat szimulálva betegnek (vagy hozzátartozónak) adja ki magát annak érdekében, hogy az orvostanhallgatónak vagy egészségügyi szakembereknek lehetőséget nyújtson a fejlődésre és a gyakorlásra. A kikérdezés végén az SP-k visszajelzést adnak, melyben konstruktívan értékelik a hallgatók konzultációs képességeit.