Érettségire Felkészítő Tavaszi Tábor 2023 - hallgatói pályázati felhívás

2023. február 13.

PÁLYÁZATI KIÍRÁS

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar és Gyógyszerésztudományi Kar pályázatot hirdet a Tavaszi középiskolás tábor - instruktor, demonstrátor (oktatási - kémia, biológia, fizika tárgyból), programszervező ösztöndíj” elnyerésére a 2022/2023-as tanévben 2023. április 5-8. között megrendezett tavaszi tábor, középiskolás diákok részére program keretében.

Az ösztöndíjra azon hallgató nyújthat be pályázatot: aki a PTE ÁOK karán (általános orvos, fogorvos szakon, a karon működő doktori iskolában PhD képzésen) vagy a PTE GYTK karán (gyógyszerész képzésen, a karon működő doktori iskolában PhD képzésen) hallgatói jogviszonnyal rendelkezik.

Az ösztöndíj elnyerésének feltétele:

• aktív hallgatói jogviszony a tavaszi félévben
  • jártas, megfelelően tájékozott az egyetemi élet kérdéseiben (mikor, kit kell keresni, hová kell fordulni, mi hol található az egyetemen..stb)
  • ismeri a hallgatókra vonatkozó szabályzatokat
  • megfelelő kommunikációs készségekkel rendelkezik
  • empatikus
  • szóbeli meghallgatáson megfelel

A pályázathoz mellékelni kell:

• hallgatói jogviszony igazolás (Tanulmányi Hivatalból lehet bekérni)
  • motivációs levél (max 1 oldalas)
  • kitöltött pályázati űrlap (online vagy személyes forma)

A pályázatokat a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar MKO Stratégiai Marketing és Toborzó Irodába (7624 Pécs, Szigeti út 12., I. emelet) szükséges leadni: személyesen, postai úton vagy online formában.

A pályázatok benyújtási határideje: 2023. március 12., 20:00 óra.

Az értesítés a bírálatról a jelentkezés során megadott email címre fog történni.

A tábor során ellátandó közéleti tevékenységek kategóriák szerint:

Demonstrátor:

• Köteles legalább egy, legfeljebb pedig 4 tanórát (90 perc) megtartani az általa oktatott tárgyból (első alkalommal oktatni kívánó hallgatónak az instruktor pozíciót szükséges megjelölni, első alkalommal 1 tanórát szükséges oktatni)
  • Előzetesen egyeztetni az általa oktatott tárgyban oktató többi demonstrátorral

Instruktor:

• Tábor során a szervezésében való aktív részvétel
  • A megszervezett szabadidős, oktatói programokon való részvétel
  • A tábor során a résztvevő diákok koordinálása

Programszervező:

• Tábor mindennemű szervezésében való aktív részvétel
    • programok előzetes kitalálása
    • esemény programjainak koordinálása

Az elnyerhető ösztöndíj összege a tábor teljes időszakára vonatkozóan, egyösszegben kerül megállapításra:

• Demonstrátor ösztöndíj: 25.000 forint
  • Instruktor ösztöndíj: 20.000 forint
  • Programszervezői ösztöndíj: 20.000 forint

Az ösztöndíj kifizetése az ösztöndíjat elnyerő pályázók részére a tábor megvalósítását követően az alábbi időbeli ütemezés szerint történik: 2023. tavaszi szemeszter, egyszeri alkalom.

JELENTKEZEK A PÁYLYÁZATRA