Sikeresen szerepeltek a Szívgyógyászati Klinika TDK-hallgatói az idei TDK-konferencián

2023. február 23.

Az ÁOK és a GYTK közösen rendezett TDK-konferenciáján, február 16-án és 17-én a Szívgyógyászati Klinikát 14 hallgató képviselte, a 167 előadás közül 15-öt ezek a diákok mutattak be.

I. díjat nyertek:

• Benavides Reyes Mária Luna: A pulzushullám érkezési idő (PAT) oszcillációja egészséges fiatalokban (témavezető: dr. Hejjel László)
  • Bocz Botond: Cryoballonos és ablációs index vezérelte radiofrekvenciás katéterabláción áteső betegek összehasonlítása paroxysmalis pitvarfibrillációban (témavezetők: dr. Kupó Péter, dr. Debreceni Dorottya)
  • Jónás Bence: Perioperatív kockázatbecslés a szívsebészetben (témavezetők: dr. Bertalan Andrea, dr. Fusz Katalin)
  • Toller Kata Anna: A hypophysis adenilát cikláz aktiváló polipeptid (PACAP) vizsgálata pulmonalis vénaizoláción áteső pitvarfibrilláló betegekben (témavezetők: dr. Tamás Andrea, dr. Kupó Péter)
  • Turcsán Márton: Intracardialis ultrahangvezérelt, valamint konvencionálisan végzett cavotricuspidalis isthmus ablációk összehasonlító vizsgálata (témavezetők: dr. Kupó Péter, dr. Jánosi Kristóf)

II. díjat nyertek:

• Bocz Botond: Elektroanatómiai térképezőrendszer-vezérelt, valamint intracardialis ultrahang-vezérelt technikák összehasonlítása AV-nodális reentry tachycardia katéterablációja során (témavezetők: dr. Kupó Péter, dr. Debreceni Dorottya)
  • Kiana Khaligh Shotorbani: Comparison of admitted STEMI and NSTEMI patients’ numbers before, during, and after the COVID-19 pandemic in the Pécs clinic (témavezető: dr. Horváth Iván professzor)
  • Torma Dalma: Pacemaker-beültetés gyakorisága és prediktorai Myval billentyű implantáció esetén (Témavezető: dr. Horváth Iván professzor)

III. díjat nyertek:

• Jánosa Benedek: Hagyományos hajlítható sheath-tel és 3D térképezőrendszerrel vizualizálható, hajlítható sheath-tel végzett katéterablációs beavatkozások összehasonlítása pulmonalis vénaizoláción áteső betegekben (Témavezetők: dr. Kupó Péter, dr. Jánosi Kristóf)
  • Martini Dániel, Keresű Márk: Perzisztens pitvarfibrilláció miatt katéterabláción áteső betegek vizsgálata (Témavezetők: dr. Kupó Péter, dr. Jánosi Kristóf)
  • Nith Balázs: Konvencionális és disztális radiális punkció hatékonysága koronária-intervencióban – kontrollált vizsgálatok metaanalízise (Témavezető: dr. Komócsi András professzor)

Különdíjat nyert:

• Keserű Márk, Martini Dániel: Preprocedurális szív CT-vizsgálat jelentőségének vizsgálata pulmonalis vénaizoláción áteső betegekben (Témavezetők: dr. Kupó Péter, dr. Jánosi Kristóf)
  • Kutasi Bence: Konvencionálisan végzett, valamint zero-fluoroszkópos katéterablációk összehasonlítása AV-nodális reentry tachycardiák katéterablációja során (Témavezetők: dr. Kupó Péter, dr. Debreceni Dorottya)

Sikeresen szerepelt:

• Mandel Maja: Konvencionálisan végzett, valamint intrakardiális ultrahang-vezérelt technikák összehasonlító vizsgálata AV-csomó ablációk során (Témavezetők: dr. Kupó Péter, dr. Debreceni Dorottya)

A konferencián bizottsági elnökként dr. Cziráki Attila, dr. Horváth Iván és dr. Szokodi István professzorok, bizottsági tagként dr. Faludi Réka, dr. Hejjel László, dr. Kónyi Attila és dr. Kupó Péter vett rész, dr. Faludi Réka a konferencia szervezőbizottságának is tagja volt.

Köszönet a témavezetőknek az eredményes felkészítésért, a TDK-hallgatóknak szeretettel gratulálunk!