Gyászhír - elhunyt Dr. Tényi Istvánné Dr. Németh Magdolna

2023. február 16.

Dr. Tényi Istvánné Dr. Németh Magdolna 2023. január 24-én, türelemmel viselt hosszú betegség után, 86 éves korában elhunyt.

1936. május 22-én született Esztergomban, középiskoláit Esztergomban a Balassa János Gimnáziumban végezte, majd 1954-ben felvételt nyert a Pécsi Orvostudományi Egyetemre, ahol 1960-ban diplomázott. 1960-ben az I. sz. Belklinikán kezdett el dolgozni, 1965-ben belgyógyászati, 1980-ban endokrinológiai szakképesítést szerzett.  1965-ben tanársegédi, 1974-ben adjunktusi kinevezést kapott. Férjével, Dr. Tényi Istvánnal indították el az endokrinológiai, majd a hipertónia-szakgondozást. Tudományos közleményei magyar, angol és német nyelven jelentek meg. Évtizedekig vett részt az orvostanhallgatók oktatásában. Az 1980-as években rövidebb ideig az AITI munkatársaként tevékenykedett, majd a szigetvári kórház járóbeteg-szakrendelését vezette nyugdíjba vonulásáig.

Szűk családi körben helyeztük örök nyugalomra.

Emlékét megőrizzük.

Gyászolja fia Tamás, menye Györgyi, unokái Dalma, Bálint, Tamás és dédunokája Barnabás.