Neves amerikai pszichiáter tartott workshopot Karunkon a Vendégprofesszori Program keretében

2023. március 6.

A PTE ÁOK Vendégprofesszori Programjának támogatásával Igor Galynker amerikai pszichiáter professzor (Icahn School of Medicine, Mount Sinai Beth Israel, New York City) tartott egynapos workshopot Karunk új épületében 2023. március 4-én.

Bemutatta az általa leírt szuicid specikus szindróma (Suicide Crisis Syndrome) diagnosztikus kritériumait, esetbemutatások és szerepjáték keretében demonstrálta a klinikai diagnosztikai folyamat legfontosabb elemeit. A szindróma bevezetése a klinikai gyakorlatba, kiemelkedő jelentőségű az öngyilkosság megelőzésének szempontjából. A rendezvényen egyetemünk munkatársai (pszichiáterek,pszichológusok,kutatók) mellett magyar és nemzetközi programos orvostanhallgatók, valamint a régió és hazánk más területeinek szakemberei vettek részt. A látogatás és workshop során, további oktatási és kutatási együttműködés lehetőségei kerültek körülírásra.