2024. augusztus végén a pécsi orvoskar nagylelkű támogatásával Nagy Gabriella három napot töltött Baselben az egészségügyi szakképzés szövetsége (International Association for Health Professions Education) közreműködésével évente megrendezésre kerülő AMEE konferencián. A konferencia fókusza az egészségügyi szakemberképzés kihívásai és jövője volt. A személyes és online jelenléttel szervezett, nagy érdeklődésre számot tartó eseményre a világ 108 országából több mint 4000 résztvevő kapcsolódott be. Megtisztelő volt, hogy a több mint 6000 beküldött absztrakt közül a pécsi interdiszciplináris kutatás és oktatói fejlesztés e-posztere is elfogadásra, majd személyes bemutatásra került az oktatásfejlesztés szekción belül. Prezentáció címe: An Interdisciplinary Model for Educator Proficiency Development in Pharmacy Education. Kollégánk sok hasznos szakmai tapasztalattal, jövőbeni fejlesztési ötletekkel, és egyedi kulturális élményekkel gazdagodott a nemzetközi együttműködések kialakítására is lehetőséget nyújtó konferenciarészvétel segítségével.
A COMET 2024, 22. Nemzetközi és interdiszciplináris kommunikációs, orvostudományi és etikai konferenciát az olaszországi Bresciában rendezték meg. A festői környezetben található University of Brescia épületében rendezett esemény két fő témája az orvos-beteg kommunikáció és az interkulturális kommunikáció az egészségügyben volt. A Nyelvi Intézet négy oktató-kutatója: Nagy Renáta, Dr. Csongor Alexandra, Dr. Zrínyi Andrea és Szalai-Szolcsányi Judit vettek részt a konferencia poszter szekciójában, aktívan hozzájárulva a szakmai diskurzushoz és a rendezvény sikeréhez.
Az intézet öt kutató- oktatója: Hambuchné Dr. Kőhalmi Anikó, Halász Renáta, Dr. Kránicz Rita, Dr. Sárkányné Dr. Lőrinc Anita, Szalai-Szolcsányi Judit, 2024. szeptember 9-13-ig vett részt Spanyolországban, Zaragoza városában megrendezett ICCH 2024 nemzetközi konferencián / International Conference on Communication in Healthcare 2024.
A konferencia programja többek közt a klinikus/egészségügyi szakember-beteg interakciókra és az egészségügyi kommunikáció speciális témáira fókuszált. A PTE ÁOK Egészségügyi és Nyelvi Kommunikációs Intézete három poszterprezentációval volt jelen a konferencián, alábbi témákban: A szimulált beteg program az orvosképzésben (Hambuchné Dr. Kőhalmi Anikó, Dr. Fekete Judit, Dr. Kránicz Rita, Dr. Sárkányné Dr. Lőrinc Anita, Eklicsné Dr. Lepenye Katalin, Berta Anikó és Halász Renáta); Telekommunikációs kutatások eredményei az orvosi gyakorlatban (Dr. Kránicz Rita, Hambuchné Dr. Kőhalmi Anikó, Egyed Csilla, Dr. Sárkányné Dr. Lőrinc Anita), valamint Empatikus és asszertív kommunikáció a klinikai gyakorlatban (Szalai-Szolcsányi Judit és Eklicsné Dr. Lepenye Katalin). A konferencia során 8 párhuzamos szekcióban folytak a prezentációk, innovatív technológiai és kreatív művészeti előadások, szimpóziumok, workshopok, vitákat és kerekasztal-beszélgetések. A konferencia kiváló lehetőséget biztosított a résztvevők számára, hogy bemutathassák a kutatási eredményeiket és olyan ismeretanyaggal térhessenek haza, ami segíti az oktatásukat és kutatásukat a jövőben.
Az intézet nyolc kollégája vett részt a 2024. szeptember 6-7. között megrendezett 6th English for Healthcare konferencián Brightonban, az Egyesült Királyságban. A rendezvény az angol szaknyelvoktatás, különös tekintettel az innováció és a jó gyakorlatok megosztására fókuszált.
A konferencia főbb témái: A mesterséges intelligencia és az oktatási technológia hatása az angol szaknyelv oktatására; A kulturális különbségek okozta kommunikációs kihívások leküzdése a globalizált egészségügyi szektorban, különösen a nemzetközi munkaerő esetében és Innovációk és bevált gyakorlatok az egészségügyi angol és/vagy az OET (Occupational English Test) vizsgákra való felkészítésben. A kollégák: Dr. Warta Vilmos, Dr. Németh Timea, Dr. Hild Gabriella, Dr. Dávidovics Anna, Dr. Csongor Alexandra, Dr. Hegedűs Anita, Egyed Csilla és Nagy Renáta, összesen három előadást és egy poszter prezentációt tartottak, ezzel aktívan hozzájárulva a szakmai eszmecseréhez és a konferencia sikeréhez.
Az Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet lengyel partnerintézete a krakkói Jagellón Egyetem Nyelvi Intézete első nemzetközi konferenciájának adott otthont 2024. szeptember 4-6. között. A konferencián, melynek címe: 1st International Conference on Languages in Medicine- Teaching, Testing, Practice, az intézetet Meiszter Erika (témavezető: Dr. Koppán Ágnes) és Berta Anikó (témavezető: Dr. Hild Gabriella) képviselték előadásaikkal: A színészekkel történő szimulált beteg-program alkalmazása az orvosképzésben és a nyelvtanulás folyamatában megélt pozitív érzések témájában végzett kvantitatív felmérés eredményeinek bemutatása.