A PTE öregdiákja zárta a tőzsdét május 5-én New Yorkban

2021. május 17.

A New York-i Times Square a világ jól ismert, ikonikus helye, hatalmas kivetítőin megjelenni presztízsértékű, és csak igen keveseknek adatik meg. A magyar felmenőkkel rendelkező dr. Christopher von Jakonak sikerült.

A PTE ÁOK alumnusa május 5-én zárhatta a NASDAQ részvénytőzsde kereskedési napját a harangkongatási ceremónia keretében, egyúttal felhívta a figyelmet a mentális egészségmegőrzést célzó hónap jelentőségére. A nagy érdeklődésre számot tartó eseményt a Times Square hét emelet magas kivetítőin élő adásban lehetett követni. A tőzsdeindex aznap rekord magasan zárt.

Dr. Christopher von Jako az amerikai Bates College-ben a fizika és matematika BSc, valamint a Massachusettsi Műszaki Egyetemen a radiológiai tudományok és technológia MSc-képesítés megszerzését követően a PTE Általános Orvostudományi Kara Klinikai Orvostudományok Doktori iskolájában szerzett PhD-fokozatot 2014-ben. Beszédében nem feledkezett meg a vizsgaidőszakot éppen megkezdő, jelenlegi egyetemi hallgatókról sem.

Forrás:

univpecs.com