MOON BIKE 2021 - május 29. - gyermeknapi program

2021. május 26.

A Pécsi Tudományegyetem 2021-ben második alkalommal szervezi meg a MOON BIKE néven futó kerékpáros, egészségtudatos életmódra és környezeti fenntarthatóságra ösztönző programsorozatát.

A MOON BIKE 2021-hez kapcsolódóan május 29-én az Orfűi Malmoknál, a Medvehagymaház bekapcsolásával lesz egy kitelepülés gyermeknap alkalmából.

4 kiemelt program:

1. Ökocaching Orfűn:

Fedezd fel Orfűt biciklivel, keresd fel a QR kódos plakátokat a GPS koordináták szerint megadott helyeken. Válaszolj a kérdésekre, és váltsd be kilométereid különleges ajándékokra, mert egy kis tekeréssel is óvod a Földet.

Minden állomást felkeresők között ajándékcsomagot sorsolunk ki.

2. Csámborgó Játékos Kalandtúrák: Erdei szabaduló tér

Játékos kalandtúra, a lét a tét.

Életkor:

14 éves kortól

Időpont:

• szombat 11.30
  • szombat 13.00
  • szombat 14.00

Időtartam:

Ár:

1200 Ft / felnőtt

Regisztráció:

jatekoskalandturak@gmail.com

3. Csámborgó Játékos Kalandtúrák: Ne ébreszd fel a sárkányt!

Játékos vezetett túra, fejtörőkkel Kicsiknek és Nagyoknak

Életkor:

4-14 éves korig

Időpont:

• szombat 10.30
  • szombat 15.00

Időtartam:

1-1,5 óra

Ár:

1200 Ft / gyermek

Családi kedvezmény!

Regisztráció:

jatekoskalandturak@gmail.com

4. Térj be a Medvehagyma Házba

ahol megnézheted a Nyugat-Mecsek természeti értékeit, a négy tóból álló Orfűi-tórendszer ökológiai értékeit, valamint Orfű turisztikai látványosságait és kulturális kincseit játékos, interaktív formában. Ha pedig nem csak a tudásod fejlesztenéd, próbáld ki magad az ügyességi akadálypályán és nézd meg, mire vagy képes.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk május 29-én 10.00-16.00 óra között a programokon!

Amennyiben a kihívással kapcsolatban bármilyen kérdés felmerül, készséggel állunk rendelkezésre: moonbike@pte.hu

További információk:

facebook.com/ptemoonbike