Dr. Palkovics László miniszter köszönő levele Semmelweis Nap alkalmából

2021. július 1.

Dr. Palkovics László professzor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium minisztere levélben fordult dr. Miseta Attila rektorhoz, hogy tolmácsolja köszönetét Semmelweis Nap alkalmából az egészségügyi dolgozók és egyetemi hallgatók felé, akik a koronavírus-járvány elleni küzdelemben szerepet vállaltak, az ellátás hátterét megteremtették.

Mint levelében írja: „Ismét bebizonyosodott, hogy kritikus helyzetekben csak az összefogás, az egész nemzetre kiterjedő együttműködés segíthet úrrá lenni a legyűrhetetlennek tűnő bajokon. Hiába vár egy ország külső segítséget, ha önmagán képtelen segíteni. Hogy ez a segítség időben megérkezett, abban elévülhetetlen érdemei vannak orvosi egyetemeinknek, az intézmények orvosai, gyógyszerészei, egészségügyi dolgozói és hallgatói tiszteletet parancsoló, hálára kötelező munkájának. … A koronavírus elleni küzdelem egyszerre zajlott kórtermekben, kutatólaborokban és az emberi lélekben. Félelmeken és veszteségeken kellett közösen felülkerekednünk, a magyar emberek ebben is számíthattak Önökre. ”