Ez a PTE ÁOK új honlapja.  |  Vissza a régi honlapra

PTE ÁOK és GYTK TDK Konferencia

2020. február 28. 12:00 - 19:00

2020. február 28. Péntek / 28th February 2020, Friday

I-es előadó / Lecture room I.

12:00-14:00:

Operatív Orvostudományok IV. / Operative Clinical Sciences IV.

Bíráló Bizottság / Jury Panel:

Prof. Dr. Bogár Lajos egyetemi tanár, Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet - Elnök

Dr. Bakó Péter egyetemi adjunktus, Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika

Dr. Papp András egyetemi docens, Sebészeti Klinika

Dr. Papp Szilárd egyetemi adjunktus, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika

Dr. Szalai Eszter egyetemi adjunktus, Szemészeti Klinika

 

12:00:         Éreth Zsófia

Szívgyógyászati Klinika

Coronaria bypass gradt in stent restenosis

 

12:15:         Szabó Zita

Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika

Ovarium hyperstimulációs szindróma (OHSS) során képződött peritoneális folyadék biokémiai és biológiai analízise

 

12:30:          Sümegi Donát

Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet

A presepsin, mint a szepszis egy korai, szenzitív biomarkere

 

12:45:          Hoffart Karina

Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet

Postoperatív felépülés kiértékelése Likert-skálás kérdőívek használatával

 

13:00:          Kovács Viktória  

Idegsebészeti Klinika

Neurovascularis kapcsolás monitorozása TCD segítségével

 

13:15:         Bölcsföldi T. Barbara

                     Fül-, Orr-, Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika

Kadáver disszekciós vezérfonal az endoszkópos fülsebészethez

 

13:30:         Kormos Edina Ilona

Gyermekgyógyászati Klinika

Syndactylia műtéti kezelésének hosszú távú nyomon követése

 

II-es előadó / Lecture room II.

12:00-14:00:

Konzervatív klinikai orvostudományok VI. / Conservative Clinical Sciences VI.

Bíráló Bizottság / Jury Panel:            

Prof. Dr. Szokodi István egyetemi tanár, Szívgyógyászati Klinika - Elnök

Dr. Radovits Tamás egyetemi docens, Semmelweis Egyetem - Elnök

Dr. Minier Tünde egyetemi adjunktus, Reumatológiai és Immunológiai Klinika

Dr. Rózsai Barnabás egyetemi adjunktus, Gyermekgyógyászati Klinika

Dr. Tóth Márton egyetemi adjunktus, Neurológiai Klinika

 

12:00:         Lukács Réka Aliz

                     Szívgyógyászati Klinika

Természetes clusterek azonosítása és túlélésvizsgálata myokardiális infarktuson átesett idős betegek esetén

 

12:15:         Debreceni Dorottya

Szívgyógyászati Klinika

Konvencionálisan végzett, valamint zero-fluoroszkópos katéterablációk összehasonlítása PSVT-k esetén: single-center vizsgálat

 

12:30:         Ottóffy Máté

                     I. sz. Belgyógyászati Klinika

A direkt orális antikoaguláns kezelés pitvarfibrilláció katéter-ablációja során – Randomizált kontrollált vizsgálatok meta-analízise

 

12:45:         Herman Adél

                     I. sz. Belgyógyászati Klinika

Testösszetétel-változások vizsgálata rövid távú, súlyos hypothyreosis kezelése során

 

13:00:         Varga Júlia

                     Gyermekgyógyászati Klinika

Noninvazív kardiovaszkuláris rizikóbecslés elhízott gyermekekben

 

13:15:         Kremzner Noémi Rita, Homoki Orsolya

                     Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézet

Az Olaparib sugárérzékenyítő hatásának vizsgálata méhnyakrák sejtvonalakon

 

13:30:         Szabó Anna

                     Szívgyógyászati Klinika

Az MR viabilitás vizsgálat szerepe a jobb coronaria (RCA) krónikus totális okklúzió (CTO) rekanalizációjának tervezésében

 

3. szemináriumi terem / Seminar room 3.
11:00-12:45:

Tudomány, ami összeköt előadások 1. / Young scientists 1.

Bíráló Bizottság / Jury Panel:

Dr. Garami András egyetemi docens, Transzlációs Medicina Intézet - Elnök

Dr. Erhardt Éva, egyetemi docens, Gyermekgyógyászati Klinika

Dr. Ollmann Tamás egyetemi adjunktus, Élettani intézet

Dr. Lempel Edina egyetemi adjunktus, Fogászati és Szájsebészeti Klinika

Dr. Solt Zsuzsanna szakmai munkatárs, biológus, Oktatási Hivatal

 

11:00:       Darvas Dominik

Jurisich Miklós Gimnázium Kőszeg

A leggyakoribb invazív- és noninvazív Képalkotási módszerek a kardiológiai diagnosztikában

 

11:15:       Deme Zsófia

Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium

Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története

 

11:30:       Gál Borbála

Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium

Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története

 

11:45:       Harza Márk, Tímár Dorina

Fehérgyarmati Deák Ferenc Gimnázium és Kollégium

Diagnosztikai képalkotás

 

12:00:       Mong Eszter

Székesfehérvéri Vasvári Pál Gimnázium

Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története

 

12:15        Zsíros Ildikó

Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnázium, Csorna

Tenyérnyi gyermekek „Akik túl korán érkeztek”

 

12:30        Kis Gadó Réka

                Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma, Pécs

Élelmiszerfeldolgozási eljárások hatásának vizsgálata a sütőtök karotinoidtartalmára

 

12:45        Nyisztor Sarolta, Storcz Júlia

                Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma

A terhesség alatti dohányzás hatása a koraszülött retinopátiára

 

III-as előadó / Lecture room III.

14:00-15:15

Tudomány, ami összeköt előadások 2. / Young scientists 2.

Bíráló Bizottság / Jury Panel:

Prof. Dr. Ertl Tibor egyetemi tanár, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika- Elnök

Dr. Faluhelyi Nándor egyetemi adjunktus, Orvosi képalkotó Klinika

Dr. Horváth Gábor rezidens orvos, Gyermekgyógyászati Klinika

Dr. Környei Bálint Soma PhD-hallgató, Orvosi Képalkotó Klinika

Dr. Vass Réka Anna PhD-hallgató, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika

 

14:00       Ézsiás Éva

Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény

Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek történet

 

14:15           Fejes Nikolett

Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium

Az anorexia nervosa ábrázolása két kottárs ifjúsági regényben

 

14:30           Hancsicsák Gábor

Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium

Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története

 

14:45           Montvai Szilárd

Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium

Diagnosztikai képalkotás a fogászatban

 

15:00           Nagy Levente

Fehérgyarmati Deák Ferenc Gimnázium és Kollégium

Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története

 

15:15           Róde Kinga Petra

Gödöllői Református Líceum Gimnázium

Testhőmérséklet szabályozás

 

 

5. szemináriumi terem / Seminar room 5.
14:00-15:15

Tudomány, ami összeköt előadások 3. / Young scientists 3.

Bíráló Bizottság / Jury Panel:

Dr. Erhardt Éva, egyetemi docens, Gyermekgyógyászati Klinika - Elnök

Dr. Garami András egyetemi docens, Transzlációs Medicina Intézet

Dr. Ollmann Tamás egyetemi adjunktus, Élettani Intézet

Dr. Péczely László egyetemi adjunktus, Élettan Intézet

Dr. Solt Zsuzsanna szakmai munkatárs, biológus, Oktatási Hivatal

 

14:00           Bór Anett

                     Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg

Koraszülött tehetségek nyomában

 

14:15           Kocsis Győző Viktor

                     Derecskei I. Rákóczi György Gimnázium

Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története

 

14:30           Miski Zoltán, Radács Szabolcs, Varga Krisztofer

                     Fehérgyarmati Deák Ferenc Gimnázium és Kollégium

Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története

 

14:45           Oroz Melitta

                     Nyíregyházi Zríny Ilona Gimnázium

Testhőmérséklet szabályozás

 

15:00           Tisza Péter József

     

Mozgásszervi képalkotó diagnosztika

 

15:15           Tóth Zsüliett

                     Fehérgyarmati Deák Ferenc Gimnázium és Kollégium

A koraszülöttség