Kitüntetést kapott dr. Helyes Zsuzsanna kutatóorvos, egyetemi tanár

2018. május 8.

Kitüntetést kapott dr. Helyes Zsuzsanna kutatóorvos, egyetemi tanár

Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke adta át a köztestület 189. közgyűlésének ünnepi ülésén az Akadémiai Aranyérmet, az Akadémiai Díjakat, a Wahrmann Mór-érmet, az Arany János-életműdíjat és az Akadémiai Újságíró Díjat.

Tizenegy tudós vehette át kiemelkedő tudományos munkássága elismeréseként az MTA Elnöksége által adományozott Akadémiai Díjat.

Dr. Helyes Zsuzsannát, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézetének egyetemi tanárát neurofarmakológiai, a fájdalom idegrendszeri szabályozásával, valamint a gyulladásos betegségek mechanizmusával kapcsolatos kutatási eredményeiért, innovációs tevékenységéért, továbbá tudományszervezési és utánpótlás-nevelési munkájáért tüntették ki.

Szeretettel gratulálunk!

Forrás