Hasznos kézikönyv kínai orvosoktól

2020. március 22.

Megjelent a kínai Zhejiang University School of Medicine gondozásában egy összefoglaló kézikönyv a Covid-19 megelőzésével és terápiájával kapcsolatban.

A legnevesebb kínai orvosi egyetem, illetve a leggazdagabb kínai üzletember, Jack Ma, az Alibaba tulajdonosa összefogtak, és összeállítottak egy szakmai füzetet a koronavírus megelőzéséről, a szükséges egészségügyi óvintézkedésekről, illetve a különböző veszélyességi fokozatban a hatékony kezelésekről. Laikusoknak nem könnyű, de a szakembereknek fontos olvasmány.

Ma már tudjuk, hogy a kínai egészségügy a vuhani tömeges megbetegedések és magas mortalitás után azonnal, az egész országra kiterjesztette a nagyon szigorú egészségügyi előírásokat, és ezáltal a többi tartományban is sikeresen megfékezte a kór terjedését.

Forrás:

index.hu

A kézikönyvet angolul az alábbi linken lehet letölteni: