Gyászhír - elhunyt dr. Pandur József

2020. május 6.

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy dr. Pandur József nyugalmazott főiskolai tanár, festőművész, művészettörténész, a PTE Általános Orvostudományi Karán működő Medgyessy Ferenc Művészeti Műhely megalapítója és vezetője életének 82. évében, 2020. május 2-án elhunyt.

A pécsi Tanítóképző Intézetben, majd az egri Pedagógiai Főiskolán tanult. 1969-ben végzett a Magyar Képzőművészeti Főiskolán. Először a pécsi Tanítóképző Főiskolán, majd nyugdíjba vonulásáig a Janus Pannonius Tudományegyetem rajz tanszékén tanított rajzot és művészettörténetet.

Számos önálló kiállítása volt, több alkalommal vett részt külföldi tanulmányúton. A klasszikus festészeti értékek őrzőjeként munkálkodott. Műhelyében elsősorban a táj és az ember harmóniáját kifejező kompozíciók, portrék, csendéletek készültek.

Magas színvonalú oktatói és kiváló szakmai munkásságát állami és egyéb kitüntetései is fémjelzik: Művészeti Nívódíj, MTA Opus Mirabile kollektív díj, Apáczai díj, Városháza Emlékérem.

Megalapítója volt a Pécsi Grafikai Műhelynek és a Bicsérdi Nemzetközi Művésztelepnek.

Személyében Pécs meghatározó művésztanárát gyászoljuk. Emlékét tisztelettel és szeretettel megőrizzük.

Temetéséről később történik intézkedés.