A pécsi orvosi kar egészségterve hallgatók és kollégák életét is jobbá teszi – interjú dr. Kiss Istvánnal

2020. november 27.

A Pécsi Tudományegyetem (PTE ÁOK) a kampuszon működő Orvosi Népegészségtani Intézet kezdeményezésére hoz létre egészségtervet azzal a céllal, hogy segítsenek a náluk tanuló hallgatók és a munkatársak mindennapjait a lehető legegészségesebbé tenni – írja a pecsma.hu. A részletekről dr. Kiss István intézetigazgató beszélt a lapnak.

Mint mondja, dr. Horváth-Sarródi Andrea kolléganőjével megkeresték az ÁOK vezetőit az ötlettel, akik meglátták benne a lehetőséget, és azóta is támogatják, ösztönzik a programot. Az egészségtervezés szabályait betartva a külföldieket és magyarokat egyaránt megszólító „Your Life” névre keresztelt program állapot- és elégedettségfelméréssel indult. Kérdéseket tettek fel a dohányzásra, a táplálkozásra, a testmozgásra, valamint a kari étkezési lehetőségekre, és más szolgáltatásokra vonatkozóan. Az összegyűjtött adatok alapján és a „házon belüli” igényfelmérés mentén tematikus eseményeket és tréningeket szerveznek, felhívják a figyelmet az egészséges életmód fontosságára, és más intézményegységek egészségmegőrzéssel kapcsolatos programjaira is.

Forrás:

pecsma.hu