Négy magyar egyetem nyitott közös képviseletet Kenyában

2021. június 28.

A Pécsi Tudományegyetem vezetésével, a Debreceni Egyetem, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem és az International Business School közös toborzóirodát nyitott Nairobiban, Kenya fővárosában. Az avatóünnepségen beszédet mondott dr. Palkovics László, innovációs és technológiai miniszter, valamint dr. Miseta Attila, a Pécsi Tudományegyetem rektora, akik az oktatási és a kutatási kapcsolatok fontosságát hangsúlyozták.

A felsőoktatás nemzetköziesítése évek óta kiemelt célja a hazai egyetemeknek és a kormányzatnak. A nagy sikerrel működő Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogram mellett folyamatos a tandíjfizető külföldi diákok számának emelkedése is. Ez azonban túlmutat a bevételgeneráláson: a nemzetközi hallgatók bevonzásával a hazai felsőoktatás minősége és versenyképessége is növekszik, amiből a hazai diákok is profitálnak. Az ezt támogató hallgatótoborzási tevékenységben jelent mérföldkövet a kenyai tanácsadó iroda megnyitása. A helyi iroda vezetője Caroline Kithama, a Debreceni Egyetem alumnája, aki hitelesen tudja képviselni a magyar felsőoktatást.

Forrás:

univpecs.com