Remek eredmények születtek az idei úszó MEFOB-on

2021. november 17.

2021. november 6-án rendezték az idei úszó Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságot. A magyar egyetemek közötti versengések között ez az egyik legnívósabb sportesemény, hiszen több, válogatott szintű versenyző is képviselteti magát a rendezvényen, így a PTE színeiben indult a riói (2016) és tokiói (2020/21) olimpiát is megjárt Kenderesi Tamás, a korosztályos Európa-bajnok Jászó Ádám, a tokiói Paralimpia aranyérmese, Konkoly Zsófia, és a szintén paralimpikon Iván Bence is.

Az eseményen amatőr és profi kategóriákban lehetett rajthoz állni. A Pécsi Tudományegyetemet idén 40 úszó képviselte, akik közül négyen az ÁOK hallgatói. Mindkét kategóriában remek eredmények születtek, számos pontszerző helyezés, és több egyéni csúcs is megdőlt. Ennek köszönhetően a Pécsi Tudományegyetem csapata megszerezte az első helyet.

Hallgatóink eredményei:

BENKENDORF PHILIP

• 50m gyorsúszás - 8.hely
  • 100m hátúszás - 7.hely
  • 10*50m intézményi gyors váltó, "PTE-C" tagjaként – 9.hely

MUSKAN GAIKWAD

• 400m gyorsúszás - 8. hely
  • 50m gyorsúszás - 24.hely
  • 100m gyorsúszás - 15. hely
  • 100m hátúszás – 11.hely

PALUSKA PETRA

• 100m mellúszás - 3.hely
  • 200m vegyes úszás - 4.hely
  • 10*50m intézményi gyors váltó, "PTE-B" tagjaként - 12. hely
  • 4*100m női vegyes, "PTE-B" váltó tagjaként – 3.hely

HEGEDE RÉKA

• 100m mellúszás - 8.hely
  • 400m gyorsúszás - 7.hely
  • 10*50m intézményi gyors váltó, "PTE-C" tagjaként – 9.hely

A csapat felkészítője Katona Máté, egyetemi tanársegéd, a csapat vezetője dr. Tóvári Ferenc, egyetemi adjunktus, a PTE TTK Sporttudományi és Testnevelési Intézetétől.

Szeretettel gratulálunk a hallgatóknak és a csapat felkészítőinek, kívánunk további sikeres versenyzést!

Fotók:

Magyar Úszó Szövetség Facebook oldala