Elsősorban sebkötözést, vérzéscsillapítást és újraélesztést kellett végrehajtaniuk a rendőröknek a police medic képzés gyakorlati oktatásán. A sokszor életmentő beavatkozásokat speciális bábukon gyakorolhatták, a feladatot pedig nehezítette, hogy volt olyan szituációs feladat, amelynél a sebesült ellátása során fegyveres támadóval is meg kellett küzdeniük – írja a Zsaru.
A rendőrök is kerülhetnek olyan élethelyzetbe, amikor egy ember élete csak rajtuk és a gyors beavatkozáson múlik. Előfordul, hogy előbb érnek oda, mint a mentősök, és nekik kell elkezdeniük a sérültek, vagy a rosszul lévők ellátását. De olyan helyzet is adódhat egy műveleti akció során, amikor egy civil orvosnak veszélyes lenne megközelítenie a sebesültet, ekkor is a rájuk hárul a sérült ellátása addig, amíg nem tudják kihozni a veszélyes zónából.
Azok a rendőrök, akik elvégzik a police medic képzés második modulját is, sokkal komplexebb tudást kapnak az alapokon túl. A második modulig csak azok a rendőrök juthatnak el, akik sikeresen teljesítik a tananyag 40 órás, elméleti részét. Az oktatásban dr. Rendeki Szilárd, a Szimulációs Oktatási Központ igazgatója, Szűcs Péter vezető technikus és Tóth Andor mentőtiszt is részt vett.
„Azért jelentkeztem erre a tanfolyamra, mert bármikor kerülhetek olyan helyzetbe, amikor jól jön az a tudás, amit itt megszerzünk” – mondja Németh Nikolett őrmester, aki szerint nagyon komplex volt a felkészítés.
Forrás:
Zsaru