Intenzív kurzus a Jordániában lévő migránsok és menekültek egészségügyi biztonságának fejlesztésére

2022. május 23.

A Pécsi Tudományegyetem Általánosorvostudományi Kara a Külkereskedelmi- és Külügyminisztérium (KKM) által támogatott program keretében nyújt segítséget. Május 10 és 21 között az Orvosi Népegészségtani Intézet Migrációs-egészségügyi Tanszéke szervezésében öt oktatóból álló delegáció látogatta meg az Ammani Jordán Egyetem Orvostudományi Karát, ahol az előzetes egyetemközi megállapodás keretében egyhetes intenzív migrációs-egészségügyi szatellit kurzust tartottak Jordán orvostanhallgatóknak, építve a WHO és az Európai Betegségmegelőzési és Epidemiológiai Központ alapelveire. A ’problem based learning’ módszertanával tartott program jó alapot ad a két egyetem közötti hosszútávú együttműködés kialakítására.