Játékos vetélkedőkkel jön az első Potathlon - szeptember 20-ig még lehet jelentkezni

2022. szeptember 16.

Baranya megyei középiskolások mérik össze tudásukat játékos állomásokból álló verseny formájában a Pécsi Orvostanhallgatók Egyesülete által meghirdetett I. Potathlon Csapatversenyen. A megmérettetés célja, hogy felhívja a diákok figyelmét az egészségtudatosságra, a prevenció fontosságára, mindezt egy játékos állomásokból álló verseny formájában. A versenyre szeptember 20. éjfélig még lehet jelentkezni.

A versenykiírás szerint a megye 9-13. osztályos tanulói 4 fős csapatokba rendeződve mérik össze tudásukat. A verseny kétfordulós, az első, online forduló legsikeresebb 15 csapata juthat be a döntő fordulóba, melyet jelenléti formában bonyolítanak le.

A versenyre való felkészüléshez a Pécsi Orvostanhallgatók Egyesülete segédanyagokat biztosít a jelentkező csapatok  számára. Az online fordulón ezeket a segédanyagokat lehet használni.

Az online forduló során  egy feladatsort kell kitölteni a csapatoknak a tájékoztatóban megjelölt határidőig. A határidő  lejártáig bármikor beküldhető a feladatsor, de a lezárását követően annak módosítására már  nincs lehetőség. A feladatsor kitöltése stabil internetkapcsolat mellett, asztali számítógépnél ajánlott. Holtverseny esetén az egyes tesztek kitöltésének gyorsasága dönt.

A segédanyagok az alábbi témaköröket tartalmazzák:

• Kardiovaszkuláris prevenció (szív és érrendszeri betegségek megelőzése)
  • Tumorprevenció
  • Reproduktív egészségügy (szaporító szervrendszer egészségtana)
  • Egészséges táplálkozás
  • Evészavarok, cukorbetegség
  • Drog-, alkohol prevenció
  • Dohányzás prevenció
  • Mentálhigiéné (lelki egészség)
  • Antimikróbás prevenció
  • Immunizációs prevenció

A segédanyagokat a jelentkezett csapatok emailben kapják meg.

Az online forduló időpontja és kitöltési határideje: 2022.10.04.(kedd) 0:00-tól 2022.10.06.(csütörtök) 22:00-ig

Az online forduló eredményéről emailben értesítik a csapatokat.

A döntő időpontja és helyszíne:

2022. 10. 20., csütörtök, 7624 Pécs, Szigeti út 12. PTE ÁOK Elméleti Tömb

A személyes döntőn csak az vehet részt, aki rendelkezik érvényes oltási igazolvánnyal és  legalább 2 Covid-19 elleni védőoltásban részesült.

Értékes nyeremények találnak gazdára

• 1. helyezett: A PTE Általános Orvostudományi és Gyógyszertudományi Kar által középiskolás diákok számára szervezett előkészítőin, táboraiban való részvételre jogosult a csapat minden tagja, mely egy naptári éven belül felhasználható.

• 2. helyezett: 4x 10 000 Ft Decathlon utalvány

• 3. helyezett: 4 x 7000 Ft MediaMarkt utalvány

További információ, segítségkérés:

pecs@humsirc.hu

felvi.aok.pte.hu/hu/hirek/hir/15203

Az I. POE Potathlon plakátja: