Podcast a generációk együttműködéséről

2023. március 27.

A Magatartástudományi Intézet Orvosi Oktatásfejlesztési és Kommunikációs Tanszékének a meghívására érkezett a pécsi orvoskarra Steigervald Krisztián közgazdász, generációkutató, tréner, coach, és dr. Guld Ádám médiakutató, kommunikációs szakember, a Pécsi Tudományegyetem Kommunikációs és Médiatudományi Tanszékének egyetemi docense, aki kortárs médiakultúrával, illetve generációs kommunikációval is foglalkozik. A két szakember oktatói készségfejlesztő workshopot tartott, melynek fókuszában a generációk, azok együttműködése, megértése és elérhetősége állt.

A velük készített podcastban könyveik és kutatásaik alapján Schweier Rita kérdezi őket arról, hogy az elmúlt ötven-hatvan év rohamtempójú változásai miként érintették a ma együtt élő generációkat, mire figyeljen a szülő, a pedagógus, az egyetemi oktató a nevelés és a képzés során, miben tér el a „Z” generáció a korábbitól, valamint arról is, hogyan lehet érteni, motiválni a ma fiataljait, és mit tehet a munkaadó, ha meg akarja őket tartani.

A podcast ezen a linken hallgatható meg:

Címlapfotó:

Verébi Dávid