Professzor emeritusi és címzetes egyetemi tanári címeket is átadtak a PTE tanévzáró ülésén

2024. június 21.

Hivatalosan is véget ért az idei tanév a PTE-n, a dr. Halasy-Nagy József aulában tartott tanévzáró ünnepi szenátusi ülésen professzor emeritusi és címzetes egyetemi tanári címeket, valamint PhD- és habilitációs okleveleket is átadott az egyetem vezetősége – írja az univpecs.com.

Az oktatás fantasztikus dolog és hálás vagyok mindenkinek, aki az elmúlt tanévben ebben részt vett" – hangsúlyozta ünnepi beszédében dr. Miseta Attila professzor, a PTE rektora, aki bízik az egyetem és a régió jövőbeli sikereiben, az összefogás erejében.

Az univpecs.com idézte dr. Komócsi Andrást, a Pécsi Tudományegyetem tudományos rektorhelyettesét is, aki a kutatók kíváncsiságától beszélt és arról a kitartásról, ami nélkül lehetetlen a tudományos rejtvények megoldása.

Az ülésen professzor emeritusi és címzetes egyetemi tanári címeket, valamint PhD- és habilitációs okleveleket is átadott az egyetem vezetősége.

Az újonnan létrehozott, önálló klinika megteremtéséért, a reumatológiai oktatás megszervezéséért, valamint világviszonylatban is kiemelkedő tudományos tevékenysége elismeréseként professzor emeritusi címet és az egyetem arany kitűzőjét adományozta:

• Czirják László professzornak, a PTE Általános Orvostudományi Kar egyetemi tanárának, az MTA doktorának.

Habilitált doktori címet vehetett át:

A gyógyszerészeti tudományok területén:

• Poór Miklós, a Gyógyszerésztudományi Kar adjunktusa

A klinikai orvostudományok területén:

• Szendi Katalin, az Általános Orvostudományi Kar adjunktusa
  • Józsa Gergő, a Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika adjunktusa

PhD-fokozatot kapott:

Az elméleti orvostudományok területén:

• Jungné Pintér Réka, az Általános Orvostudományi Kar tanársegédje
  • Kovács Dominika, az Általános Orvostudományi Kar tanársegédje
  • Tarjányi Oktávia, az Általános Orvostudományi Kar tanársegédje
  • Konkoly János, az Általános Orvostudományi Kar tanársegédje

A klinikai orvostudományok területén:

• Ajtay Bella Eszter, a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktatókórház osztályos orvosa
  • Balikó Anett, a Tolna Vármegyei Balassa János Kórház hematológusa
  • Koch Márton, a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktató Kórház Sürgősségi Betegellátó Centrum szakorvosa
  • Kollárné Kiss Gabriella, az Általános Orvostudományi Kar tanársegédje
  • Siptár Miklós, az Általános Orvostudományi Kar tanársegédje
  • Szekeres Zsolt János, a Klinikai Központ rezidens orvosa
  • Tamás Viktória, a Klinikai Központ neuropszichológiai szakpszichológusa
  • Toldi János, a Klinikai Központ tanársegédje

Dr. Geresdi István, az Egyetemi Doktori Tanács elnöke záróbeszédében hangsúlyozta, hogy az internet és a mesterséges intelligencia terjedése jelentősen megváltoztatta a kutatási környezetet, ám a tudományos eredmények eléréséhez elengedhetetlen az emberi részvétel – írja az univpecs.com.

Szeretettel gratulálunk!

Forrás: