Több helyet is javított a PTE a Quacquarelli Symonds európai rangsorában

2024. július 12.

Több egyetem is nagyot javított az elsőként 2023-ban publikált európai egyetemi rangsorhoz képest – írja az eduline.hu. A legfrissebb rangsort július 9-én hozta nyilvánosságra a QS, amiben többek között az akadémiai elismertség, az oktatók és hallgatók aránya, a munkáltatói megbecsültség, a fenntarthatóság és a nemzetközi együttműködések aránya szerepelt szempontként. Több mint 40 európai ország 684 felsőoktatási intézményét értékelték, a PTE 11 helyet javított tavalyi eredményéhez képest.

Az eduline.hu írásából kiderül, hogy az európai egyetemi rangsorban idén is 15 magyar egyetem kapott helyet. Az ELTE 18 helyet javítva idén a 190. helyet szerezte meg, amit a 36 helyet javító Debreceni Egyetem és a 14 helyet javító Szegedi Tudományegyetem követ. A tavalyi európai egyetemi rangsorban 238. helyen szereplő Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem idén némileg hátrébb csúszott és a 247. helyre került, javított azonban a Pécsi Tudományegyetem, a Corvinus, a győri Széchenyi István Egyetem, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, az Óbudai Egyetem és a Miskolci Egyetem is.

Az eduline.hu a magyar egyetemek helyezéseit is mutatja:

• Eötvös Loránd Tudományegyetem - 190.
  • Debreceni Egyetem - 222.
  • Szegedi Tudományegyetem - 228.
  • Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - 247.
  • Pécsi Tudományegyetem - 314.
  • Budapesti Corvinus Egyetem - 370.
  • Széchenyi István Egyetem - 370.
  • Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem - 433.
  • Óbudai Egyetem - 485.
  • Miskolci Egyetem - 496.
  • Pannon Egyetem - 498.
  • Pázmány Péter Katolikus Egyetem - 556-600.
  • Soproni Egyetem - 551-600.
  • Eszterházy Károly Katolikus Egyetem - 601+
  • Károli Gáspár Református Egyetem - 601+

Az európai rangsor első helyére idén az ETH Zurich került, letaszítva a trónról az angliai Oxfordi Egyetemet, ami ezúttal a harmadik lett, a második az Imperial College London lett. A kelet-európai régióban idén is a prágai Károly Egyetem érte el a legjobb helyezést, Európa 79. legjobb felsőoktatási intézménye lett – olvasható az eduline.hu-n.

Forrás:

eduline.hu