"Kiváló kutatási infrastruktúra" címet nyert az lnnovatív Orvosi Technológiák Központja

2024. november 19.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által kezdeményezett 'Nemzeti Kutatási Infrastruktúra Kérdőív 2023-2024' felmérésben a pécsi orvoskar lnnovatív Orvosi Technológiák Központja (IOTEK) is részt vett kutatási infrastruktúrájának beadásával, és a Nemzeti Kutatási Infrastruktúra Bizottság értékelése alapján elnyerte a ,,kiváló kutatási infrastruktúra" címet.

Az Innovatív Orvosi Technológiák Központja (Center for Advanced Medical Technology - CAMTech) három kiemelt, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karához köthető kutatási-fejlesztési egység szoros, mindennapos együttműködése során jött létre. A virtuális, mintegy 2.150 négyzetméternyi területen, elosztott elven működő intézményrendszer több mint 60 munkavállalója dolgozik a különböző telephelyeken. Az Innovatív Orvosi Technológiák Központja a 2016-ban megalakult Szimulációs Oktatási Központot (jelenlegi nevén Orvosi Készségfejlesztő és Innovációs Központot), a 2018-ban alapított 3D Nyomtatási és Vizualizációs Központot, valamint a PTE Klinikai Központ Idegsebészeti Klinikáján kialakított Biomechanikai Laboratóriumot foglalja magában.

A központ elkötelezett a legmodernebb orvostechnológiai megoldások megvalósításában, fejlesztésében és népszerűsítésében. Vallják, hogy az orvos-mérnöki határterületek fejlődésével létrejövő új orvosi eszközök, berendezések és szoftverek a betegek javát szolgálják, valamint az egészségügyi ellátók munkáját segítik, könnyítik. Az intézményben zajló kutatási, fejlesztési és innovációs projektek részei az egészségügy digitális forradalmának. Céljuk, hogy komplex mérnöki megoldásokat nyújtsanak a klinikumban, a mindennapi ellátásban és az orvosképzésben felmerülő kihívásokra, végigkísérve a teljes orvostechnológiai fejlesztési folyamatot.

Az Innovatív Orvosi Technológiák Központjának inter- és multidiszciplináris kutatócsoportjai (62 fő) arra törekszenek, hogy laborjaik kapacitásaira építkezve az orvosi eszköz- és szoftverfejlesztés komplex folyamatát teljes egészében lefedjék, és a kutatás-fejlesztés  eredményeit a betegellátás és orvosképzés szolgálatába állítsák. A tudományos munka párhuzamos a KFI-tevékenységgel, melynek fontos részét képezik az orvosi anyagvizsgálatok, a modellezési feladatok és az additív gyártás is. A fejlesztéseket világszínvonalú szimulációs központjukban validálják és tesztelik, emellett fontos feladatuk a jövő orvosainak és mérnökeinek képzése is.

A központról bővebben itt olvashat:

camtech.aok.pte.hu

Az elem már a listában van!
Nem tehet be a listába 5-nél több elemet!
Sikeresen mentve
Hiba a mentés során!