Apák Klubja

2002. október 15.

2002.szept.24-től Szülők Iskolája keretében Apák Klubja indul

A Pécsi Tudományegyetem Szülészeti - Nőgyógyászati Klinikáján évek óta megszervezett Szülők Iskolája program új elemmel bővül ezév őszétől. Hazánkban első ízben indul az Apák Klubja beszélgetés sorozat. Az utóbbi évtizedekben tapasztalható rohamos és katasztrofális család széthullásban annak is szerepe lehet, hogy a házasságra, családra történő felkészítésből össztársadalmi szinten, mind a családokban, mind intézményesen az apák szinte teljesen kimaradnak. Ugyanakkor lelkük mélyén érzik, milyen felelős szerepet ró rájuk a sors az apává válással. Kétségeikkel, bizonytalanságaikkal ? mint jól nevelt férfiak ? nem ?kérkednek?, magányosan cipelik gondjaikat. Az Apák Klubja helyet és alkalmat kínál arra, hogy már gyakorlattal rendelkező, valamint leendő apák egymással, pszichológus apa közreműködésével beszéljék meg közös gondjaikat, tapasztalataikat, élményeiket és találjanak megoldási módokat az apa szerep mind teljesebb és boldogabb megélésére. Terveink szerint 10 héten keresztül, heti egy-egy órás találkozások során, a résztvevők igényeire építve beszélünk át egy-egy nagyobb témakört, kiscsoportos keretben. Pszichológiai Ambulanciánk a program lezárása után is szívesen áll rendelkezésre a későbbi problémák megoldásában. A csoport indulásával kapcsolatos megbeszélés a Szülők Iskolája program szeptember 24-i, első rendezvényén lesz, minden érdeklődőt szeretettel várunk: Dr Tésitsné Bodor Andrea Lili, Martin László, Prof Dr Szabó István Web ismertető: oldalon látható.