Az Anatómiai Intézet temetői megemlékezése

2016. október 5.

Az Anatómiai Intézet temetői megemlékezése

Az Anatómiai Intézet oktatói és hallgatói minden évben ünnepélyes keretek között emlékeznek meg azokról, akik testük felajánlásával segítik a korszerű anatómia oktatást. Erre az országosan is egyedülálló, szép hagyományra a diákok külön műsorral is készülnek. Idén október 28-án, pénteken, 15 órakor rendezik az ünnepséget a Siklósi úti Pécsi Köztemetőben.

A megemlékezés a kápolnában kezdődik, ahol a bevezető ének után az intézetvezető beszéde hangzik el. A verses és zenés műsort egyházi szertartás követi, majd köszönet hangzik el a hallgatók részéről. A parcellánál a diákok zenés-verses műsorát imádság és koszorúzás követi. Az együttlét záróakkordjaként a résztvevők elengedik a megemlékezés léggömbjeit, és elhelyezik mécseseiket. A temetői ünnepséget a hamvak beszentelése zárja.

A műsor koordinátora: dr. Hollósy Tibor