Adatbázis Roadsow az ETK-n

2016. november 2.

Az Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont 2016. november 10-én 10 órától Adatbázis Roadshowt szervez az Egészségtudományi Karon. A rendezvényt azért tartjuk, hogy az oktatók, hallgatók, doktoranduszok minél többen megismerkedjenek az elektronikusan elérhető tudományos e-forrásokkal és a hatékony keresést segítő rendszerekkel.

A rendezvényen 6 rövid bemutatóval hívjuk fel a figyelmet a könyvtár által előfizetett adatbázisok használatának fontosságára.

A bemutatókkal párhuzamosan állunk az érdeklődők rendelkezésére és válaszolunk az adatbázisokkal kapcsolatos kérdéseikre.

Egy kis ízelítő a programból:

* Honnan induljak el az információkereséssel? Hol találhatóak a tanulmányokhoz, kutatáshoz nélkülözhetetlen adatbázisok?  /Adatbázis Portál bemutatása/
* Miért érdemes használni a könyvtár által előfizetett összetett keresőt, az Ebsco Discovery Service-t? /Keresőrendszer – EBSCO Dicovery Service/
* Hol érdemes keresni teljes szövegű folyóiratokat? /Keresőrendszer - Full Text Finder/
* Hogyan tudom otthonról is elérni az elektronikus forrásokat? (Adatbázisok elérése otthonról)
* Milyen adatbázisokból lehet letölteni teljes szövegű cikkeket szakterületemen belül? (Multidiszciplináris adatbázis bemutatók - Science Direct, SpringerLink)

*Citációk, Hivatkozások? Bibliográfiai adatok? Absztraktok? (Interdiszciplináris adatbázis - Web of Science)

* Milyen adatbázisokat érdemes használni tanulmányaimhoz, kutatásomhoz? /Orvostudományi és egészségtudományi tartalmak - szakadatbázisok bemutatása (PubMed, Medline)/

*Miért hasznos a Magyar Folyóiratok Tartalomjegyzéke valamint a Magyar Orvosi Bibliográfia ? (MATARKA, MOB)

PROGRAM:

Helyszín: Egészségtudományi Kar - B épület  - Nagyelőadó (Pécs, Szepesy I. u. 1-3.)
Időpont : 2016. november 10. 10.00 - 15:00

Program:

10.00-10.10   Köszöntő

10.10-10.25    Adatbázis Portál bemutatása

10.25-10.40    Keresőrendszer – EBSCO Dicovery Service, Full Text Finder

10.40-10.55    Adatbázisok elérése otthonról – Proxy használata, távoli elérés

10.55-11.10    Multidiszciplináris adatbázis bemutatók (Science Direct, SpringerLink, Web of Science)

11.10-11.25    Orvostudományi és egészségtudományi tartalmak - szakadatbázisok bemutatása (Pubmed, Medline)

11.25-11-40    Matarka, MOB

11.40-12.00    Kérdések

Délután előadások :

12.30-12.45    Adatbázisportál bemutatása

12.45-13.00    Keresőrendszer – EBSCO Dicovery Service, Fulltext-Finder

13.00-13.15    Adatbázisok elérése otthonról – Proxy használata, távoli elérés

13.15-13.30    Multidiszciplináris adatbázis bemutatók (Science Direct, SpringerLink, Web of Science)

13.30-13.45    Orvostudományi és egészségtudományi tartalmak - szakadatbázisok bemutatása (Pubmed, Medline)

13.45-14.00    Matarka, MOB

14.00-14.15    Kérdések

Adatbázisokkal illetve a könyvtárral kapcsolatos kérdések megválaszolása.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Dokumentum(ok)