A tanévnyitón veszi át az Európai Polgár Díjat dr. Szilárd István címzetes egyetemi tanár

2017. augusztus 23.

Az Európai Parlament nemzetközi kuratóriumának döntése alapján 'European Citizen's Prize' - díjjal, Európai Polgár Díjjal tüntetik ki dr. Szilárd Istvánt, karunk Műveleti Medicina Tanszékének címzetes egyetemi tanárát.

Szilárd Istvánnak tudása, szakmai tapasztalatai révén döntő jelentősége volt abban, hogy a pécsi egyetem az elsők közt biztosított kiemelt szerepet a migrációs egészségügy kérdésének úgy a kutatásban, mint az oktatásban.

Megfogalmazása szerint "ez a díj az egyetem elismerését is jelenti, hisz egy Európában egyre fontosabbá váló területnek vált oktatói és tudományos bázisává".

A magyarországi ünnepség keretében Pelczné dr. Gáll Ildikó, az Európai Parlament alelnöke szeptember 3-án, 17 órakor, a tanévnyitó keretében adja át az elismerést dr. Szilárd Istvánnak.

A brüsszeli díjátadást október 11-12-én rendezik.

Dr. Szilárd Istvánnak szeretettel gratulálunk!