Rendhagyó egészségnapot tartottak a Pécsi Orvostanhallgatók Egyesületének tagjai Szombathelyen

2017. november 21.

Rendhagyó egészségnapot tartottak a Pécsi Orvostanhallgatók Egyesületének tagjai a szombathelyi ARANYHÍD Nevelési-Oktatási Integrációs Központ diákjai számára 2017. november 17-én, pénteken.

A tematikus napot Szombathely polgármestere Dr. Puskás Tivadar nyitotta meg, aki a szemléletformálás fontosságáról beszélt. Mint mondta az egészség, az egészség megőrzése nem a kórházakban kezdődik hanem már otthon, gyermekkorban. Ezért is lényeges a fiatalokkal beszélgetni arról a kérdésről, hogy mit tehetnek ők maguk a saját érdekükben. Lendvai Katalin az iskola igazgatója elmondta, hogy az esemény lebonyolítói a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának hallgatói voltak. Az egészségnapon több teremben párhuzamosan zajlottak tájékoztató előadások: az elhízás veszélyeiről, a kábítószerrel kapcsolatos ismeretekről, a kamaszkori változásokról. Az egészségnap keretében a pályaválasztás előtt középiskolás diákokat is megszólították: az orvosnak készülő szombathelyi gimnáziumokban tanuló fiataloknak az egyetemista diákok adtak ízelítőt a rájuk váró tanulmányokból.

A rendezvényről készült összefoglaló híranyag az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.