Az Anatómiai Intézet temetői megemlékezése

2020. október 31.

A koronavírus járvány miatt idén, október 27-én, a korábbi évektől eltérően mindössze az évfolyamok képviselőinek a jelenlétében tartotta meg immár hagyományos temetői megemlékezését az Anatómiai Intézet. Az ökomenikus ceremónia, valamint a hallgatói műsor elmaradt, azonban az egyetemi parcellánál  ünnepi beszédet mondott az Anatómiai Intézet részéről dr. Lubics Andrea, az intézet igazgatóhelyettese. Az Anatómiai Intézetet dr. Ujvári Balázs is képviselte.

A megjelent hallgatók közös, latin nyelvű imádkozását követően gyertyagyújtással és koszorúzással fejezték ki tiszteletüket és hálájukat azok iránt, akik testük felajánlásával segítik az orvosképzést. Azok a diákok, akik személyesen szeretnének köszönetet mondani, egyénileg természetesen bármikor kilátogathatnak a temetőbe.

Köszönik az évfolyamok képviselőinek a jelenlétet!

Fotó:

dr. Ujvári Balázs