Masszázs, természetjárás és közös tánc - heti Well-Being programajánló

2021. október 9.

Az orvoskaron futó Well-Being hónap második hete is érdekes, izgalmas programokat tartogat testi, lelki egészségünk megőrzéséért.

Október 11., hétfő

Stressz, függőség, krízis - prevenció és megküzdés workshop (15:30-17h, Pszikon)

Hogyan előzzük meg a függőségek kialakulását? Miért alaklunak ki és hogyan segíthetünk azok leküzdésében?  A workshop a Pszikon munkatársainak szervezésében valósul meg.

A workshopon való részvételhez előzetes regisztráció szükséges, ehhez kattints ide.

Csikung (15:30-16:30)

A megnyugtató mozgásformákat kedveled, és szeretnél valami újat kipróbálni? Papp Attila, professzionális csikung oktató vezetésével olyan gyakorlatokat sajátíthatsz el, amelyek:

• növelik állóképességedet

• javítják szellemi kapacitásod és koncentráció-készséged

• segítenek levezetni a felgyülemlett feszültséget

• regeneráló folyamatokat indítanak el szervezetedben.

Időpont:

hétfőnként 15:30-16:30 és szerdánként 15:30-16:30 (Bármely időpontra jöhetsz, bármely héten, akár csak kipróbálni is.)

Helyszín: az új campus parkja (rossz idő esetén az új campus aulája)

Kényelmes, a hőmérsékletnek megfelelő ruhában érdemes érkezni, a kezdés előtt néhány perccel. Aprogramon való részvétel ingyenes, ugyanakkor regisztrációhoz kötött, a regisztrációért kattints ide.

Október 12., kedd

Masszázslehetőség munkatársaknak

(9-12:30, Helyszín: PTE ÁOK)

A fiatal felnőttkor krízisei workshop (14h-17h, helyszín: Pszikon)

A krízisek életünk természetes velejárói. Vannak azonban helyzetek, amikor segítségre lehet szükségünk. Honnan ismerjük fel a krízist és hogyan segíthetjük a megküzdést?

A workshopra előzetesen regisztrálni kell, ezt ide kattintva teheted meg.

Konfliktuskezelés a munkahelyen – gyakorlati workshop munkatársaknak (16:00-18:00)

Hogyan oldjuk meg a kényes helyzeteket? Legyen szó akár munkahelyi, akár otthoni helyzetekről, ott, ahol több emberrel kell napi szinten együttműködni, bizony lehetnek olyan kommunikációs csúszások, félreértések, melyek óhatatlanul is konfliktusos szituációkhoz vezetnek. Bár ez a terület igen tág, a feldolgozandó témák száma pedig végtelen, a 90 perces workshop keretében célunk, hogy elindítsunk egy tanulási folyamatot, melynek során a résztvevők képessé válnak a gyorsabb és objektívebb helyzetfelismerésre, a konfliktusok átkeretezésére, valamint a konkrét szituációk hatékonyabb kezelésére a megszerzett tudás birtokában.

Helyszín: PTE ÁOK Új campus, földszint, zöld szárny, 40-es szemináriumi terem

A részvétel ingyenes, ugyanakkor regisztrációhoz kötött, ezt ide kattintva teheted meg.

A workshopot vezeti: Keresnyei Krisztina PhD, okleveles business és team coach

A workshopon résztvevők maximális létszáma 12 fő.

Jelentkezési határidő: 2021. október 8., 20 óra

PTE Táncoló Egyetem - Swing - szabad tánc (17:30-18:00)

Helyszín: PTE ÁOK Kert

Október 13., szerda

Gerinctorna (11:00-11:30)

Helyszín: PTE ÁOK elméleti tömb, tornaterem

Egész nap az irodában ülsz? Ez igen megterheli a gerincet. Vegyél részt te is Hanzel Adri gerinctornáján, nyújtsuk meg együtt a hátizmainkat! Jelentkezni lehet a Yourlife@ÁOK oldalán.

Csikung (15:30-16:30)

• növelik állóképességedet

• javítják szellemi kapacitásod és koncentráció-készséged

• segítenek levezetni a felgyülemlett feszültséget

• regeneráló folyamatokat indítanak el szervezetedben.

Időpont:

Helyszín: az új campus parkja (rossz idő esetén az új campus aulája)

Időmanagement workshop (18:00-20:00)

Hogyan oszd be tudatosan az idődet? Hogyan tervezz előre? Megmutatjuk mik azok az apró trükkök, amik által előre tervezheted a napjaidat, hetedet!

Október 14., csütörtök

Masszázslehetőség munkatársaknak (9-12:30)

Helyszín: PTE ÁOK

Meditációs gyakorlatok (14:00-15:30)

Vezetett mindfulness alapú relaxáció Gács Boróka vezetésével.

Helyszín: jó idő esetén az orvoskar kertje, rossz idő esetén az új épület aulája

Október 16., szombat

Mecseki természetjárás (9:30-14:00)

A csodálatos őszi Mecsekbe szervezünk túrát. Gyere velünk kirándulni te is!

A Well-Being hónap részletes programja ide kattintva érhető el.

Fotó:

Pixabay.com