Mostantól csak az új fogászati tömbben várják a betegeket

2022. augusztus 22.

Az augusztus 22-i héttől már csak az új, ultramodern Fogászati Oktatási Központban működik Pécsett fogászati járóbeteg-ellátás - emlékeztet a Pécsi Tudományegyetem.

Mint ismert, idén tavasszal átadták a Pécsi Tudományegyetem új Fogászati Oktatási Központját. A 2750 négyzetméter hasznos alapterületű, ötszintes létesítmény a pécsi orvoskar épületével szemben, a Tüzér utca 1-es szám alatt épült fel a Széchenyi 2020 program keretében, közel 2,7 milliárd forintból.

Az új helyen augusztus 8-án megkezdődött a járóbeteg-ellátás, mostanáig viszont a Dischka Győző utcai telephelyen is zajlott ellátás. Mostantól viszont a Tüzér utcai épületbe koncentrálódik a fogászati ellátás, ugyanakkor mivel nincs fekvőosztály, az arc-, állcsont- és szájsebészet marad a Dischka Győző utcában.

Fotó:

Kalmár Lajos