Erasmus+ IDEAL Projekt

2022. szeptember 27.

Az idén májusban indult Erasmus+ IDEAL (2021-2-AT01-KA220-VET-000049281) projekt keretében, amely célja, hogy áthidalja a szakadékot a felismert nyelvi hiányosságok és a jelenlegi szakképzési, oktatási módszerek között az egészségügyi szektorban, a Pécsi Tudományegyetem hamarosan megkezdi a betegek és ápolók között zajló rövid nyelvtanulási videók forgatását.

Ezek 2-5 perces oktatóvideók lesznek, és egy innovatív online nyelvtanulási módszer részeként kerülnek felhasználásra. A tíz szituáció valós helyzeteket és témákat ölel fel, úgy mint a gyógyszeradagolás, a kórházi osztályok bemutatása, a betegeknek feltett kérdések és tájékoztatás a műtét előtt, a cukorbetegek lábápolási tanácsai stb.

A videók, valamint egy interaktív szószedet ingyenesen elérhető lesz német, szlovák és magyar nyelveken a projekt 2024-es befejezése után.