A pécsi orvos- és gyógyszerészkaron is bevezetik a modern tanulássegítő applikációt

2025. február 7.

A Pécsi Tudományegyetem szinte az összes karán bevezeti a Voovo tanulássegítő applikációt, aminek ötlete egy pécsi orvostanhallgató fejéből pattant ki, aki társaival egy intelligens tanulási platformmá fejlesztette elképzelését. A találmány a szakaszos ismétlés és az aktív felidézés elvén alapul, személyre szabott tanulási megoldást kínálva diákoknak és oktatóknak egyaránt. Február 10-től a pécsi orvosisok és gyógyszerészek is használhatják.

Anatómiavizsgára készülve gondolkodott Hermán Benedek orvostanhallgató azon, hogy jó lenne megkönnyítenie a tananyag elsajátítását egy applikációval. Miután ezt alkalmazva évfolyamelső lett, úgy döntött, továbbfejleszti ötletét, hogy másoknak is segítsen - így született meg a Voovo. Társaival egy intelligens tanulási platformot fejlesztettek, ami a szakaszos ismétlés és az aktív felidézés elvén alapulva személyre szabott tanulási megoldást kínál diákoknak és oktatóknak egyaránt, függetlenül attól, hogy orvostudományt, matematikát, vagy épp valamilyen idegen nyelvet tanulnak. 2022-ben jött ki az app, mára pedig már 20 ezer aktív felhasználója van, akiknek 15 százaléka magyar.

A Voovo nem helyettesíti az előadásokat és a számonkéréseket, hanem támogatást nyújt hallgatóinknak a nagyobb mennyiségű elméleti tananyag hatékony elsajátításában. Folyamatosan, játékosan emlékezteti a hallgatókat arra, hogy ismételjenek. Használói értékes bónuszokat is nyerhetnek, ilyen az extra vizsgapont, a beugrómentesség vagy valamilyen pozitív motiváció, amit az oktató felajánl az adott kurzus esetében. Az applikáció bevezetésével a hallgatói előmenetelt szeretnénk gördülékenyebbé tenni, és a lemorzsolódás csökkenését reméljük tőle” – nyilatkozta Fedeles Tamás, a PTE oktatási rektorhelyettese.

Más magyar egyetemeken már tavaly ősszel teszteltük a Voovot, és nagyon pozitív visszajelzéseket kaptunk. A diákok 92%-a naponta használta, 91%-uk számolt be jobb érdemjegyről, és több mint a fele más kurzusokban is elkezdte használni az ismétlés és aktív felidézés metódusait. A pécsi volt a leginnovatívabb hazai egyetem, mert itt nyolc karon vezetik be az oktatási portfólióba a Voovo Classroom egyetemi csomagot” – mondta Hermán Benedek, az applikáció megálmodója és megalkotója, a startup tulajdonosa.

Az újdonságot február 10-től indítja a PTE az Általános Orvostudományi Karon, a Gyógyszerésztudományi Karon, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karon, az Egészségtudományi Karon, a Műszaki és Informatikai Karon, a Művészeti Karon és a Természettudományi Karon. Szeptembertől az Állam- és Jogtudományi Kar is csatlakozik a pilot-programhoz.

Forrás:

PTE

Fotó:

Csortos Szabolcs/PTE

Az elem már a listában van!
Nem tehet be a listába 5-nél több elemet!
Sikeresen mentve
Hiba a mentés során!