Hallgatói tájékoztató - Távoktatás a PTE-n

2020. március 20.

A Pécsi Tudományegyetem 2020. március 23-tól távoktatásra áll át a koronavírus-járvány miatt elrendelt vészhelyzetben. Kérem együttműködésüket és türelmüket, hogy az átállás minél zökkenőmentesebb legyen! Oktató és tanulástámogató kollégáink minden tőlük telhetőt megtesznek a tavaszi félév sikeres lebonyolítása érdekében.

Az oktatók elérhetőek lesznek Önök számára az ismert órarendi időpontokban, ennek mikéntjéről tájékoztatni fogják Önöket.

Fontos, hogy:

• kísérjék figyelemmel az Egyetemtől kapott e-maileket: a kar, az oktatók és a TO tájékoztatni fogják Önöket a távoktatás módszeréről, a tananyagok elérhetőségéről, a kapcsolattartás módjáról,
  • ismerkedjenek a távoktatásra oktatóik által megjelölt felületekkel, módszerekkel, osszák meg egymás között tapasztalataikat, tanulási módszereiket,
  • ha bármilyen akadályba ütköznek a távoktatás során, forduljanak oktatóikhoz, a tanulmányi osztályok kollégáihoz bizalommal. E-mailjeiket igyekszünk mihamarabb megválaszolni.
  • az Egyetemi Könyvtár elérhetőségeiről, on-line szolgáltatásiról itt tájékozódhat: (https://lib.pte.hu/hu/rendkivuli_zarvatartas-325)

Fontos tudnivalók:

• Március 16. és március 20. között tavaszi szünet.
  • 2020. március 12-től visszavonásig a hallgatók az Egyetem épületeibe nem léphetnek be.
  • Csak on-line: oktatás, tanulmányi és hivatali ügyintézés, könyvtári szolgáltatások, tájékoztatás és kapcsolattartás.
  • Folyamatosan frissülő, hallgatóknak szóló tájékoztatók: https://univpecs.com/covid_19/hallgatoi_infok
  • Friss információk: www.pte.hu, felső menüsor COVID 19 menüpont!

Kérem, kísérjék figyelemmel a Kormány hivatalos tájékoztatásait, tartsák be a higiénés előírásokat és a hatóságok rendelkezéseit. Számítok személyes felelősségvállalásukra, elsősorban a járvány megfékezésében. Vigyázzanak magukra és egymásra!

Dr. Miseta Attila

rektor