A PTE Általános Orvostudományi Kar és a Gyógyszerésztudományi Kar tanévnyitó ünnepsége

2022. szeptember 5.

Szeptember 4-én zajlott a PTE Általános Orvostudományi Kar és a Gyógyszerésztudományi Kar ünnepélyes tanévnyitója, melyen elsőként dr. Miseta Attila, a PTE rektora mondott beszédet.

„Egy olyan helyre jöttetek, ahol a molekulák világától a biofizika alapjain keresztül, a sejtek, szövetek, szervek működésén át sok mindent meg fogtok tudni, amire később, a gyakorlat során is szükségetek lesz. Pályátok során sokszor lesz olyan, amikor hálával gondoltok vissza azokra az órákra, amikor látszólag redundáns tananyagot kellett elsajátítanotok. Az egyetemen elsőrendűen tanulni kell megtanulni” - ezekkel a gondolatokkal köszöntötte az elsőéveseket a  rektor.

Köszöntőt mondott dr. Gallyas Ferenc professzor, az Angol Program és dr. Than Péter professzor, a Német Program vezetője, majd dr. Botz Lajos, a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja fordult az elsőéves hallgatókhoz. Elmondta: napjaink zilált, járványokkal tűzdelt világában az a közös cél, hogy olyan gyógyszerészdoktorok képződjenek, akik úrrá tudnak lenni a nehéz helyzeteken is. Hozzátette: nem várnak rájuk könnyű évek, de tanáraik elhivatottan segítenek, hogy jól felkészült szakemberek váljanak belőlük. Az ünnepi beszédek sorát dr. Pongrácz Judit professzor asszonynak, a biotechnológia BSc-képzés szakvezetőjének gondolatai zárták.

Az elsőéves hallgatók fogadalomtétele után Pénzes Martin, az Általános Orvostudományi Kar Hallgatói Önkormányzatának elnöke, Paula Kvame-Aarrestad, negyedéves angol programos hallgató, valamint Luca Hagel, ötödéves német programos hallgató köszöntötte őket.

Az ünnepségen átadták „Az évfolyam kiemelkedő hallgatója” elismerő okleveleket, amiket  tanulmányi eredményeik alapján azok a hallgatók kaptak, akik az elmúlt két szemeszterben az adott évfolyam minden kötelező tantárgyát teljesítették, és korrigált kreditindexük 4,5 felett volt:

II. évfolyam:

• Általános orvos szak: Varga Medárd
  • General Medicine: Woojae Jung
  • Allgemeine Humanmedizin: Helen Maier
  • Fogorvos szak: Fűrész Boglárka
  • Dentistry Program: Niusha Iranzad Asl

III. évfolyam:

• Általános orvos szak: Gelencsér Gergő, Szabó Dominik Imre
  • General Medicine: Shaya Irandoust
  • Allgemeine Humanmedizin: Antonia Kramer, Martin Maximilian Grünes, Tilman Flechsig
  • Fogorvos szak: Wágner Anna