A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által kezdeményezett 'Nemzeti Kutatási Infrastruktúra Kérdőív 2023-2024' felmérésben a pécsi orvoskar lnnovatív Orvosi Technológiák Központja (IOTEK) is részt vett kutatási infrastruktúrájának beadásával, és a Nemzeti Kutatási Infrastruktúra Bizottság értékelése alapján elnyerte a "kiváló kutatási infrastruktúra" tanúsítványt, amit február 6-án nyújtottak át a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. Az oklevelet dr. Nyitrai Miklós, a PTE ÁOK dékánja, valamint dr. Maróti Péter és dr. Rendeki Szilárd, az IOTEK intézetigazgatói vették át.
Az ünnepélyes díjátadón elhangzott, hogy az elismert projektek olyan fejlesztéseket tartalmaznak, amelyek új fejezetet nyitnak a hazai kutatási infrastruktúrák működésében. Ezek a magyar állam támogatásával, az Európai Unió társfinanszírozásával valósulhatnak meg 2024. szeptember 11-e és 2029. június 30-a között, 5 milliárd forint összköltségben.
„A tanúsítvány egy kiemelkedő szakmai elismerés, ami igazolja, hogy a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának Innovatív Orvosi Technológiák Központja az akadémiai és piaci kapcsolatok, a tudományos eredmények és az utánpótlás-nevelés tekintetében is jó eredményeket ért el. Ez nemcsak a jelenlegi munkánk minőségéről ad pozitív visszajelzést, hanem növeli az intézmény hitelességét és láthatóságát a hazai és nemzetközi kutatási közösségben is. Azért is nagy öröm ez a számunkra, mert tevékenységünket nem egészen tíz évvel ezelőtt kezdtük meg, egységeink tehát viszonylag fiatalok. Az elismerés várhatóan megerősíti az intézmény pozícióját a jövőbeli pályázatok és támogatások elnyerésében is” - nyilatkozta dr. Maróti Péter intézetigazgató.
Mint mondta, a kiválósági cím megszerzése hosszú évek következetes, összehangolt munkájának és fejlesztéseinek eredménye. Az IOTEK három fő egysége – az Orvosi Készségfejlesztő és Innovációs Központ, a PTE 3D Nyomtatási és Vizualizációs Központ, valamint a Biomechanikai Laboratórium – évek óta az orvostechnológiai innovációk fejlesztésén és alkalmazásán dolgozik.
A sikert a nemzetközi és hazai pályázatokban való aktivitásnak, továbbá az inter- és multidiszciplináris csapatmunkának: orvosok, egészségügyi szakemberek, mérnökök és informatikusok szoros együttműködésének köszönhetik.
További információk: camtech.aok.pte.hu
Fotó:
dr. Nyitrai Miklós